Počasí

Čtvrtek Zataženo 27/16 °C
Pátek Oblačno 28/16 °C
Sobota Zataženo 27/16 °C
Neděle Jasno 30/15 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Digitalizace svozu odpadů

Digitalizace svozu odpadůDatum konání:
24.6.2024
Datum ukončení:
9.8.2024

V rámci projektu digitalizace svozu odpadů Technických služeb města Přerova bude koncem července (termín bude oznámen předem) při svozu v naší obci prováděno čipování odpadových nádob. Počítá se maximálně s dvěma nádobami na domácnost. V případě dvougeneračního soužití je možné mít tři popelnice. Podmínkou je však výměna plechové nádoby za plastovou o velikosti 120 l a s certifikací EN 840. V případě plechových nádob nebude čipování provedeno a rovněž nebude prováděn svoz odpadů. Náklady na čipování bude hradit obec Čechy. Popelnice si občané zajistí sami.

Zatím je možné si ponechat i plastové nádoby o velikosti 240 l, které splňují normu EN 840. Do budoucna se však v rámci snižování odpadů počítá pouze se 120l plastovými popelnicemi.